ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6411628
*
nr 641 1628
Spegel
med guldram, 72x56
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 maj 2010
kl 18:21:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/5 11:00:56
1
100 kr
23/5 14:51:15
2
150 kr
24/5 16:35:04
3
Vinnande bud
24/5 18:06:45
4
250 kr
24/5 18:07:12
4
350 kr
24/5 18:07:43
4
450 kr
24/5 18:11:30
1
550 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: guldram spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 641 1628
Spegel
med guldram, 72x56
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 maj 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/5 11:00:56 | 1 | 100 kr |
23/5 14:51:15 | 2 | 150 kr |
24/5 16:35:04 | 3 | Vinnande bud |
24/5 18:06:45 | 4 | 250 kr |
24/5 18:07:12 | 4 | 350 kr |
24/5 18:07:43 | 4 | 450 kr |
24/5 18:11:30 | 1 | 550 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: guldram spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27